Bureau County 4-H Fair ribbon winners

0
5

PRINCETON — During the week of July 13-19, Bureau County 4-H projects were judged via virtual platform by dedicated volunteers. Blue and red ribbons winners and their divisions include:

• Reese Aukes, Manlius Boys & Girls (woodworking).

• Ryley Aukes, Manlius Boys & Girls (woodworking and visual arts).

• Katy Beaber, Liberty 4-H (foods and nutrition, intercultural, visual arts, weather).

• Brayden Bickett, Dover Berlin 4-H Club (poultry, market beef, breeding beef).

• Cady Owen, Walnut Winners (crops, breeding swine, market swine).

• Jessica Carlson, Dover-Berlin 4-H Club (interior design, breeding beef, visual arts, food and nutrition, floriculture, county only projects).

• Trisha Cole, Liberty 4-H (rabbit show).

• Ashlynn DePatis, Walnut Winners (market swine).

• Cheyenne DePatis, Walnut Winners (breeding swine).

• Logan DeWaele, Walnut Winners (Cloverbuds).

• Zack Donovan, Walnut Winners (market beef).

• Jennifer Dunlap, Walnut Winners (breeding swine, market swine).

• Josie Edlefson, Manlius Boys & Girls (market swine, visual arts, food and nutrition, photography, crops, clothing and textiles).

• Lydia Edlefson, Manlius Boys & Girls (Cloverbuds).

• Natalie Edlefson, Manlius Boys & Girls (visual arts, food and nutrition), floriculture, clothing and textiles, market swine, breeding swine).

• Parker Frueh, Bureau County Open Door (market swine).

• Payton Frueh, Bureau County Open Door (breeding swine, Saturday, dogs).

• Cody Galassi, Manlius Boys & Girls (photography, exploratory).

• Brooklynn Ganschow, Walnut Winners (rabbit show, visual arts, clothing and textiles).

• Grant Hardy, Bureau County Open Door (Cloverbuds).

• MacKenzye Hodge, Manlius Boys & Girls (civic engagement, clothing and textiles, communications).

• Brody Kaecker, Ohio Windmillers 4-H Club (exploratory, woodworking).

• Eli Kaecker, Ohio Windmillers 4-H Club (woodworking).

• Jenessa Karvonen, Van Allen 4-H Club (visual arts, floriculture).

• Jayce Kassel-Sampson, Manlius Boys & Girls (visual arts).

• Hayden Lewis, Liberty 4-H (rabbit show, county only project, health).

• Jayde Lewis, Liberty 4-H (health, rabbit show).

• Blake Miller, Zearing 4-H (visual arts, food and nutrition).

• Molly Miller, Zearing 4-H (woodworking, photography, visual arts).

• Garrett Nagle, Liberty 4-H (animal science, visual arts, natural resources).

• Colton Nicoli, Zearing 4-H (Cloverbuds).

• Emma Nicoli, Zearing 4-H (photography, foods and nutrition, visual arts, interior design, floriculture, county only projects).

• Elizabeth Orwig, Bureau County Open Door (breeding swine, market swine).

• Jack Orwig, Bureau County Open Door (market swine, breeding swine).

• Reid Orwig, Bureau County Open Door (market swine).

• Haven Pierson, Western Winning Wonders (communications, public presentations).

• Nash Piper, Ohio Windmillers 4-H Club (crops, tractor, vegetable gardening, floriculture).

• Quinnley Piper, Ohio Windmillers 4-H Club (floriculture, visual arts).

• Alexandra Powelson, Bureau County Open Door (photography).

• Brenna Powelson, Bureau County Open Door (photography).

• Riley Rauh, Dover Berlin 4-H Club (breeding beef).

• Aiden Robinson, Clarion Comets (computer science, woodworking).

• Liam Robinson, Clarion Comets (Cloverbuds).

• Tucker Schafer, Bureau County Open Door (breeding swine).

• Karlie Schultz, Bureau County Open Door (clothing and textiles market sheep, breeding sheep).

• Anastasia Sondgeroth, Zearing 4-H (visual arts).

• Isabella Sondgeroth, Zearing 4-H (visual arts).

• Katelyn Stoller, Manlius Boys & Girls (market swine, breeding swine).

• Kyra Stoller, Manlius Boys & Girls (breeding swine, market swine).

• Ella Thacker, Manlius Boys & Girls (market beef).

• Livia Vohland, Walnut Winners (robotics).

• Katrina Wahl, Walnut Winners (breeding swine, market swine).

• Logan Walter, Bureau County Open Door (woodworking, vegetable gardening).

• Alaina Wasilewski, Manlius Boys & Girls (photography).

• Audra Wasilewski, Manlius Boys & Girls (geology).

• Ryan Wasilewski, Manlius Boys & Girls (aerospace).

• Carly Wiggim, Manlius Boys & Girls (market swine, market beef, breeding swine).

• Zac Wiggim, Manlius Boys & Girls (market swine, breeding swine, market beef).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here